fbpx ...

Najnowszy sondaż: duży wzrost poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości

Według najnowszego sondażu stworzonego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość odnotowała bardzo duży wzrost poparcia. Pozostałe partie albo odnotowują nieduże spadku lub stagnację.

Gdyby wybory do Sejmu RP zostałyby przeprowadzone w najbliższą niedzielę, to z bardzo dużą przewagą wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 38 procent poparcia. Jest to o aż 7 punktów procentowych więcej niż w poprzednim sondażu tej pracowni.

Na drugim miejscu uplasowałaby się Koalicja Obywatelska którą popiera 26 procent respondentów. Jest to dokładnie tyle samo ile miała ta koalicja w poprzednim badaniu.

Ostatnie miejsce na podium zajęłoby ugrupowanie Szymona Hołowni z 12 procentowym wynikiem. Też bez zmian względem poprzedniego badania.

Tuż za podium uplasowała się Konfederacja Wolność i Niepodległość na która chciałoby głosować 10 procent wyborców. Oznacza to stratę 2 punktów procentowych w stosunku do poprzedniego sondażu.

Lewica zanotowała w badaniu 8 procentowe poparcie (spadek o 2 pkt. procentowe)

Poza Sejmem znalazłoby się PSL (2 procent) oraz Kukiz’15 (2 procent)

Badanie zostało przeprowadzane metodą „Computer Assisted Web Interview” w okresie od 11 do 14 lutego 2022 roku. Sondaż przeprowadzono na reprezentatywnej ogólnopolskiej grupie pod względem: wieku, płci oraz wielkości miejsca zamieszkania. W badaniu wzięło udział 1080 respondentów.

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.