fbpx ...

Niemcy wprowadzają opaski sanitarne. „Skojarzenia są oczywiste”

W Niemczech niektórzy sprzedawcy detaliczni zaczęli wprowadzać specjalne opaski, które mają rozróżniać zaszczepionych od niezaszczepionych . Takie rozwiązanie ma pomóc w pilnowaniu obostrzeń w sklepach. Zgodnie z zasadą 2G dostęp do sklepów mają tylko osoby zaszczepione na Covid-19 lub wyleczone. Z tej zasady są zwolnione drogerie, sklepy spożywcze i apteki.

Opaski wprowadzono między innymi w Moguncji, gdzie każdy klient jest raz sprawdzany i ma przez cały dzień dostęp do wszystkich sklepów na podstawie opaski.

Takie postępowanie wśród wielu osób budzi bardzo złe skojarzenia. Opaski kojarzą się nim z podobnymi, które nosili żydzi w latach 30. Przeciwnicy opasek uważają że jest to niedopuszczalna segregacja ludzi na lepszych i gorszych.

Zwolennicy opasek zwracają uwagę na to że takie rozwiązanie znacząco ułatwia pracę sklepom:

Sprawdzanie każdego klienta w każdym sklepie wymaga znacznego wysiłku i prowadzi do tworzenia kolejek przed drzwiami sklepów. Dlatego z punktu widzenia handlu dobrze byłoby rozszerzyć rozwiązanie w postaci opaski na rękę obowiązujące w niektórych krajach związkowych na całe terytorium federalne

– mówi dyrektor generalny Niemieckiego Stowarzyszenia Handlu Detalicznego.

Zdjęcie: pixabay

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.