fbpx ...

Pijany kierowca dachował. Ukrył się przed policjantami w kartonie [Zdjęcia]

Wieluńscy policjanci zatrzymali 52-latka, który mając ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie kierował oplem. Swoją jazdę zakończył dachując w przydrożnym rowie. Kierowca próbował ukryć się przed policjantami w kartonie na strychu. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

06 grudnia 2021 roku dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Ożarów do przydrożnego rowu wjechało auto. Skierowani na miejsce policjanci z wydziału ruchu drogowego zastali tam wywróconego na dach w rowie opla merivę. W samochodzie nie było żadnych osób. Jak ustalili mundurowi kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem patrolu. Policjanci ustalili rysopis kierowcy i od razu rozpoczęli jego poszukiwania. Mężczyzna bardzo szybko został namierzony przez mundurowych, okazało się że był pijany. Najprawdopodobniej z obawy przed konsekwencjami prawnymi ukrył się na strychu swojego domu w tekturowym kartonie. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie 52-latka. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie.

 Pijani kierowcy są ogromnym zagrożeniem na drodze i powodują tragiczne w skutkach wypadki. Nietrzeźwość kierującego stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol: zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację, powoduje senność.

– apeluje łódzka Policja.

Źródło: Policja Łódzka

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.