fbpx ...

Polskie firmy uciekają przed Polskim Ładem za granicę

W ostatnim czasie znacząco w Polsce wzrosło zainteresowanie przenoszeniem działalności gospodarczej za granicę. Jednym z najpopularniejszych kierunków migracji firm są Czechy.

Po wprowadzeniu Polskiego Ładu znacząco wzrosły koszty prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Przedsiębiorcy szukają alternatywy dla polskiego systemu podatkowego, Jedną z takich alternatyw jest przeniesienie swojej firmy za granicę. Prawnicy którzy pomagają przedsiębiorcom w przenoszeniu działalności mówią o bardzo dużym zainteresowaniu ich usługami w ostatnim czasie.

Przenosząc firmę do Czech przedsiębiorcy między innymi oszczędzają na składkach. Krąży także opinia że czeska skarbówka jest dużo bardziej przyjazna dla przedsiębiorców niż ta polska.

Z różnych kalkulatorów które obliczają ile można zyskać na przeniesieniu firmy wynika, że przy przykładowych miesięcznych przychodach w poziomie 6 tysięcy złotych i przy kosztach uzyskania przychodu rzędu 1200 złotych podatki i daniny dla czeskich przedsiębiorców wynoszą od 995 do 1098 zł. Można jednak płacić jeszcze mniej, gdy doliczy się na przykład ulgę na dzieci.

Prawnicy jednak ostrzegają firmy które chcą się przenieść że każdy przypadek jest indywidualny i przed migracją powinno się skontaktować z ekspertem, który dokładnie zbada najoptymalniejszą opcję.

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.