fbpx ...

Przedsiębiorcy nie chcą segregować klientów. Ogólnopolski bunt! [Zdjęcia]

Rząd niedawno wprowadził obostrzenia dotyczące limitów miejsc w lokalach, w tym między innymi w restauracjach. Dozwolone jest tylko 30-procentowe zapełnienie miejsc. Zwolnione z tych limitów są osoby z certyfikatem covidowym.

Taka sytuacja niejako zmusza obsługę lokalu do weryfikacji certyfikatów szczepiennych. Należy zauważyć że ustawodawca nie nadał żadnych uprawnień do legitymowania klientów przez obsługę lokalu.

Taka sytuacja nie podoba się dużej części właścicieli lokali, którzy postanowili zaprotestować. Nie zgadzają się oni na segregację w swoich lokalach. Wywieszają anty-segregacyjne tabliczki na drzwiach swoich lokali. Informują na nich że nie będą segregować swoich klientów i sprawdzać certyfikatów.

W19 nie zna podziałów! Nie znajdziecie u nas żadnego rodzaju segregacji społecznej. Niezależnie od tego czy jesteś nieszczepiony, po pierwszej dawce czy w pełni zaszczepiony, będziesz równie mile widziany w naszych progach! Jako załoga W19 sprzeciwiamy się podziałowi społeczeństwa! Jesteśmy w tym razem!

– pisze jedno z krakowskich studiów tatuażu.

I nic więcej dodawać nie trzeba. Byliśmy, jesteśmy i będziemy dla każdego

– pisze na Facebooku bydgoska restauracja

Do akcji dołącza coraz więcej lokali z całej Polski. Uważają one że segregowanie klientów na zaszczepionych i niezaszczepionych to łamanie podstawowych praw człowieka:

Nie dzielmy ludzi na lepszych i gorszych! Nie ulegajmy polityczno-medialnej nagonce, nie dajmy się zaszczuć, podzielić i skłócić. Paszporty covidowe i segregacja sanitarna są bezprawne i antynaukowe!

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.